Strona głównaAktualnościNowy asortyment marki DOSPEL
2017-04-26

Nowy asortyment marki DOSPEL

Nowy asortyment marki DOSPEL

Z dniem dzisiejszym tj. 26.04.2017r. nasza strona została wzbogacona o asortyment marki DOSPEL. W ofercie posiadamy wentylatory domowe z możliwością montażu ściennego lub sufitowego, oraz wentylatory kanałowe. Wszystkie modele dostępne są w trzech wersjach średnicy: 100, 120, 150 i trzech wersjach wyposażenia : S, WC, WCH, AŻ.Wersja S - jest to wersja podstawowa.

Wersja WC - posiada wyłącznik czasowy. Układ elektroniczny powodujący przedłużone działanie wentylatora po jego wyłączeniu /zwłoka czasowa/. Tryb pracy przedłużonej można regulować w zależności od potrzeb. Tryb pracy przedłużonej jest to okres czasu, który zaczyna się od momentu wyłączenia oświetlenia w pomieszczeniu i trwa przez czas nastawiony na potencjometrze "CZAS" (kiedy układ zostaje pobudzony do pracy za pomocą sygnału sterującego).

Wersja WCH - posiada wyłącznik czasowy i higrostat. Układ elektroniczny pobudzający wentylator do pracy, po przekroczeniu zadanego progu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Po zainstalowaniu wentylatora za pomocą wkrętaka izolowanego krzyżowego, należy kręcić powoli potencjometrem "WILG" (ustawianie progu zadziałania higrostatu), od prawego skrajnego położenia w lewą stronę. Czujnik higrostatu bada natężenie wilgotności względnej w miejscu, w którym został zamontowany. W momencie, gdy czujnik wilgoci zarejestruje, nastawioną wcześniej na potencjometrze "WILG" zawartość wilgotności względnej w powietrzu, to wentylator zaczyna pracować w trybie pracy ciągłej, aż do momentu spadku poniżej wartości nastawionej na potencjometrze. Wtedy sterownik płynnie przełącza tryb pracy wentylatora z trybu pracy ciągłej, w trym pracy przedłużonej - czas tego trybu można regulować w zależności od potrzeb użytkownika.

Wersja AŻ - posiada automatyczną żaluzje. Wbudowaną żaluzją, która otwiera się automatycznie po włączeniu wentylatora oraz zamyka się automatycznie po jego wyłączeniu. Stanowi zabezpieczenie przed wstecznym przepływem powietrza.