Strona główna Wentylatory sufitowe


Wentylatory sufitowe


Wentylatory sufitowe z naszej oferty charakteryzują się ciekawą stylistyką oraz nowoczesnymi wzorami. Bogaty wybór modeli sprawia, że z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w domu: salon, kuchnia, sypialnia jak i w biurze, restauracji czy pubie. Nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.  Wentylatory sufitowe to nie tylko poprawa estetyki pomieszczenia, nadanie mu wrażenia ruchu i nowoczesnego wyglądu, to także poprawa warunków klimatycznych w pomieszczeniach gdzie zamontowany jest wentylator sufitowy. Wymuszony ruch powietrza poprawia jego cyrkulację a co za tym idzie jego szybszą wymianę i nasze lepsze samopoczucie. Dlatego wentylatory sufitowe to estetyka i funkcjonalność w jednym. Połączenie oświetlenia i funkcji wentylacji pomieszczenia, a dodatkowo sprawdzeni producenci będą gwarancją niezawodności oraz solidności.

Jednym z czynników żywotności wentylatorów i ich bezawaryjnej pracy są odpowiednio skonstruowane silniki a także odpowiednie ich łożyskowanie i wyważenie całości. W wentylatorach zastosowano najwyższej klasy łożyska bezobsługowe i wykonane jako łożyska zamknięte co niewątpliwie przyczynia się do żywotności wentylatorów.Wentylatory sufitowe – korzyści cały rok!

W sezonie letnim wentylator sufitowy wymusza ruch powietrza w dół. W upalne dni daje nam to poczucie świeżości, orzeźwienia.

W  zimie wentylator sufitowy pracuje w odwrotnym trybie tzw.  „zimowym”. Zimne powietrze "pobierane" jest z dołu i wypychane ku górze - gdzie gromadzi się ciepłe powietrze. Ciepłe powietrze zostaje wypchnięte i wróci w dół odbite od sufitu i ścian - wyrównując temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Największą zaletą pracy w tym trybie jest to, że nie odczuwamy bezpośrednio pracy wentylatora. Możemy również zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet do 30%.

Wentylatory sufitowe / destryfikatory  dla hal i pomieszczeń wysokich (wentylatory  firmy Fenne) nie wymagają zmiana kierunku pracy - wentylator i tak pobiera powietrze z górnej części pomieszczenia i przemieszcza w dół.

Wszystkie modele mogą być uruchamiane i sterowane przełącznikiem na ścianie lub można zastosować sterowanie pilotem.

 


Wentylatory sufitowe zapobiegają kondensacji - mieszacze powietrza

Tam gdzie ciepłe powietrze styka się z zimną powierzchnią - wilgoć z powietrza kondensuje się na wodę i osadza na tych powierzchniach. Na metalach tworzy się rdza i nalot, który niszczy te elementy a w pomieszczeniach może pojawić się grzyb na ścianach.

Stosując wentylator sufitowy mieszamy powietrze w pomieszczeniu dzięki czemu temperatura wyrównuje się i może to uchronić nas od zagrzybienia ścian.

Efekt ten można także wykorzystać w szczególnych rozwiązaniach takich jak:
- zapobieganie zachodzeniu parą witryn wystawowych w dużych halach sprzedaży
- zapobieganie chorobom roślin w szklarniach /wentylatory firmy Fenne/

Wentylatory sufitowe - procesy wspomagania suszenia

Wentylatory sufitowe mogą mieć także zastosowanie w procesach suszenia gdzie dzięki dużej wydajności nadmuchiwanego powietrza przyspieszają ten proces.